KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14499341
nr 1449 9341
Carl Jonas Linnerhielm
(1758-1829), Sverige
Etsning, "Taberg", 1797, "Bref under resor i Sverige". Ej signerad. Oramat löst blad, bildmått: 16x22 cm
Carl Jonas Linnerhielm, svensk konstnär, författare och ämbetsman född 1758, död 1829.
Utrop:
500 kr
måndag 21 februari 2022
kl 19:09:50
Carl Jonas Linnerhielm
Läs mer om Carl Jonas Linnerhielm